Sieviešu velosipēdi mūsdienas ir pieejami ļoti plašā piedāvājuma klāstā, kas sniedz pircējiem zināmās priekšrocības, bet nereti arī ievērojami apgrūtina lēmumu pieņemšanu par velosipēda iegādi. Tāpēc sieviešu velosipēda izvēle vienlaikus ir gan viegls, gan grūts uzdevums. Liela daļa pircēju skaidri zina, kādu velosipēda dizainu, modeli, komplektāciju un pat krāsu vēlas iegādāties. Tikmēr citi pat nezina, ar ko sākt divriteņu piedāvājuma izpēti. Turklāt ne mazāk svarīgas ir arī dzīvesstila tendences, kuras nosaka to, kādus velosipēdus, to komplektāciju un aksesuārus izvēlamies savai ikdienai. Ja arī tu esi sieviešu pilsētas velosipēda, tūrisma velosipēda, krosa velosipēda vai jebkuras cita komplektācijas divriteņa meklējumos, tad iepazīties ar pieciem universāliem ieteikumiem piemērotākā velosipēda izvēlei!

Mērķis
Funkcionalitāte
Izmērs
Dizains
Kvalitāte

Velosipēda iegādes mērķis

Jauna velosipēda iegādei katram no mums būs savs iemesls. Tieši velosipēda iegādes mērķis var palīdzēt tev gūt svarīgākās atbildes uz jautājumiem par un ap jauna divriteņa iegādi. Kādam mērķim tu plāno iegādāties jaunu velosipēdu? Vai tev ir nepieciešams pārvietošanās līdzeklis ikdienai vai varbūt divritenis atpūtai svaigā gaisā? Iespējams, vēlies iegādāties velosipēdu vien retiem izbraukumiem pilsētā? Šie ir populārākie divriteņu iegādes mērķi, taču neviens no šiem pielietojuma veidiem nedod nekādas atlaides attiecībā uz velosipēda kvalitāti un drošību!

Ikdienas pārvietošanās līdzeklis maršrutā mājas-darbs vai citās ierastajās pilsētas gaitās pieprasa stabilu sieviešu divriteni, kas ir savienojams arī grozu un/vai bagāžnieku mugursomas, iepirkumu vai citu ikdienā nepieciešamu lietu pārvadāšanai. Ja tavā ikdienas maršrutā iekļaujas arī bērnudārzs, noteikti vajadzīga būs arī iespēja velosipēdu aprīkot gan ar frontālajiem, gan aizmugurējiem bērnu sēdeklīšiem.

Tikmēr, ja meklē sieviešu divriteni aktīvai atpūtai ar draugiem vai ģimeni, tad nepieciešams skaidri definēt, vai tas nepieciešams izbraukumiem pilsētas ielās un labiekārtotos veloceliņos, vai gluži pretēji – ekstremālākiem izbraukumiem pa mežu vai pludmali. Savukārt svētdienas izbraukumiem noteikti meklēsi elegantu un viegli vadāmu sieviešu divriteni, kas aprīkojams ne tikai ar bērnu sēdeklīti, bet arī ar citiem noderīgiem aksesuāriem.

Sieviešu velosipēda funkcionalitāte – svars, manevrējamība, kopšana

Sieviešu velosipēdu iegādes nianšu izvērtēšana nereti pircēja uzmanību novērš no būtiskākā – velosipēda funkcionalitātes. Tieši izvēlētā velosipēda funkcionalitāte noteiks to, cik veiksmīgs būs tavs pirkums. Nekas nav sliktāks par pievilcīgu velosipēda modeli, kuru nav iespējams vadīt un justies droši nepārdomātās ģeometrijas dēļ, vai par velosipēdu “visurgājēju”, kuru nespēsi uznest pat līdz otrajam stāvam. Sieviešu velosipēdu funkcionalitātes kontekstā primāri aicinām izvērtēt velosipēda svaru, drošību, manevrējamību, kā arī ātrumu izvēles iespējas.

Sieviešu velosipēdu svars

Tieši velosipēda svars ir iemesls, kāpēc nereti tiek pieņemts lēmums iegādāties jaunu, ērtāku un vieglāku divriteņa modeli. Visbiežāk sieviešu velosipēdi sver no 19 līdz 21 kilogramiem (svaru ietekmē velosipēda modelis un rāmja tehnoloģija). Taču ērtākai ikdienai rekomendējamais sieviešu velosipēda svars ir no 15 līdz 16 kilogramiem. Lielisks piemērs komforta, svara un dizaina apvienojumak ir Ērenpreiss sieviešu pilsētas velosipēdu modeļi “Paula” un “Sparrow Lady”, kuri ir vieglākie velosipēdi savā klasē.

Drošība un manevrējamība

Velosipēda drošība un manevrējamība veidos braukšanas pieredzi un gādās par tavu aizsardzību uz ceļa. Primārais divriteņa drošības aspekts ir bremzes. Izvēloties jaunu velosipēdu, pirmkārt, pievērs uzmanību modeļa aprīkojumam – vai tam ir rullīšu rokas bremzes vai aploču rokas bremzes, kā arī, vai to ir iespēja aprīkot arī ar kājas bremzi. Otrkārt, izvērtē savu līdzšinējo braukšanas pieredzi, lai saprastu, ar kādam bremzēm tu jutīsies drošāk, pārvietojoties ikdienas maršrutā. Savukārt, attiecībā uz manevrējamību, noteikti izmanto iespēju veikt testa braucienu. Tādējādi pārbaudīsi, vai konkrētā modeļa ģeometrija un stūres ass leņķis negatīvi neietekmē tā stabilitāti un manevrējamību.

Ātrumi

Velosipēdu ātrumu skaita izvēle nereti tiek atstāta otrajā plānā. Taču arī šis funkcionalitātes aspekts var nozīmīgi ietekmēt braukšanas pieredzi, jo sniedz iespēju saglabāt komfortablu braukšanas ritmu bez liekas piepūles. Arī ātrumu skaita izvēle būs atkarīga no velosipēda iegādes mērķa. Aktīvās atpūtas jeb krosa tipa velosipēdiem, kas domāti braukšanai pa meža ceļiem, ātrumu amplitūda būs ievērojami augstāka ( 20 un vairāk). Savukārt sieviešu pilsētas velosipēdiem optimālais ātrumu skaits komfortablai braukšanai ir no 1 līdz 9 ātrumiem. Piemēram, Ērenpreiss sieviešu velosipēdi Paula aprīkoti ar 7  ātrumiem, savukārt Sparrow Lady pieejams komplektācijā ar 1 vai 9 ātrumiem.

Rāmja izmērs

Piemērotākā sieviešu velosipēda rāmja izmēra izvēle ir salīdzinoši vienkārša, jo rāmja izmērs tiek piemeklēts braucēja auguma parametriem. Taču visai bieži uz ielas redzami velosipēda vadītāji ar acīmredzami nepiemērotu rāmja izmēru. Katrs velosipēdu ražotājs ir izstrādājis savu velosipēdu izmēru dalījumu atbilstoši auguma parametriem, taču visbiežāk izvēle ir jāizdara starp S, M, L, XL izmēriem. S un M izmēri būs piemēroti īsa auguma braucējām, savukārt L un XL – garāka auguma īpašniecēm. Neskatoties uz to, ka šie izmēri tiek piesaistīti konkrētiem auguma garuma parametriem, ja grūtības rada izvēle starp S un M vai M un L izmēra izvēli, tad lieti noder testa brauciens. Tas palīdzēs saprast, kurš no rāmja izmēriem nodrošina augstāku komfortu tieši tavam braukšanas stilam.

Dizains

Neskatoties uz to, vai sāc sieviešu velosipēda izvēli ar funkcionalitātes rādītāju izpēti, vai, gluži pretēji, ar dizainu un vizuālo tēlu, atceries, ka tie abi ir vienlīdz svarīgi. Lielisks sieviešu velosipēda dizains, kas atbildīs tavam dzīves stilam, būs veiksmīga investīcija, jo tas sagādās tev prieku ikdienā un neatstās vienaldzīgas arī citas velobraucējas! Turklāt velosipēds ir pārvietošanās līdzeklis, tāpēc tam ir jābūt pamanāmam! Velosipēda dizains ne tikai ietekmē tā vizuālo izskatu, bet arī tā ģeometriju un braukšanas pozīciju. Tev ir iespēja izvēlēties starp sievišķīgāku jeb vertikālu sēdēšanas pozīciju (Ēreinpreiss modelis Paula) un sportiskāku braukšanas pozīciju (Ēreinpreiss modelis Sparrow). Tāpat velosipēda koptēlu nosaka arī izmantotie aksesuāri, kas ļauj tev izvedot savu individuāli aprīkotu velosipēdu. Tāpēc, pirms izdari izvēli par jauna velosipēda iegādi, uzzini kādas ir tā personalizācijas iespējas ar rāmja krāsu, aksesuāriem, gaismu komplektu un pat atbalsta kājiņu, kā arī vai to ir iespējams paveikt pie velosipēda tirgotāja.

Kvalitāte un ilglaicīgums

Velosipēds ir prece, kas nav jāmaina gadu no gada. Labam velosipēdam ir jābūt uzticamam, ilgi kalpojošam un viegli kopjamam. Velosipēda kvalitāte ir aspekts, kuru nav nemaz tik viegli novērtēt. Pirmkārt, par divriteņu un to detaļu kvalitāti var spriest pēc tā ražotāja. Otrkārt, pēc izmantoto rezerves daļu un komponenšu kvalitātes. Taču, paplašinoties lietotu velosipēdu piedāvājumam, arī to tirgotāji nevar garantēt katra modeļa un detaļas dzīves ilgumu. Tāpēc, iegādājoties jaunu velosipēdu, uzdod tirgotājam jautājumus par tā kopšanu un apkopēm, to veikšanas biežumu un vai daļu no tā vari veikt pati!

 

Velosipēda iegādei nav jābūt sarežģītai! Šo procesu vari padarīt pavisam vienkāršu, iepriekš veicot nelielus sagatavošanās darbus! Izpildi savu mājasdarbu ar mūsu universālo ieteikumu palīdzību un mēs esam pārliecināti, ka savu īsto velosipēdu atradīsi pavisam vienkārši! Ja vēlies iepazīt mūsu sieviešu velosipēdu kolekciju un novērtēt mūsu divriteņu kvalitāti, dodies uz mūsu produktu sadaļu!