Toms piedalījās sarunā par Ērenpreiss zīmolu un darbnīcas tapšanas stāstu Latvijas Radio raidījumā Zīmolstāsti.lv par atdzimušajiem Latvijas zīmoliem mūsdienās.
Noklausies visu raidījumu šeit:

Izvilkums no Latvijas Radio sagatavotā sižeta:

[..]Šajā raidījumā saruna veltīta diviem pēc aizmirstības desmitgadēm apritē atkal nonākušiem zīmoliem. Stāsta divu vēsturisku zīmolu atjaunotāji un vadītāji – SIA “Jānis Roze” un SIA “Jāņa Rozes apgāds” valdes priekšsēdētājs Ainārs Roze, SIA “Jānis Roze” izpilddirektore Ināra Beļiņkaja un Ērenpreiss velosipēdu darbnīcas vadītājs Toms Ērenpreiss.[..]

“Es sāku ar restaurāciju,” savu stāstu par zīmola Ērenpreiss atjaunošanu sāk Toms Ērenpreiss. “Mans atzars ir no Gustava Ērenpreisa brāļa. Pa manu līniju ir vairāk bijuši virpotāji, mehāniķi, tieši darītāji, un es tieši tāpat arī sāku, es sāku ar Gustava Ērenpreisa un citu 30. gadu velosipēdu restaurāciju. Tas bija jau šajā gadsimtā, ap 2005./ 2006. gadu.”

“Būtībā caur tiem velosipēdiem, caur to restaurāciju kādu piecu gadu laikā nonācām kopā ar kolēģiem pie tā, ka vajadzētu arī radīt jaunus velosipēdus. Jo ir tik liela sajūsma par šiem vēsturiskajiem velosipēdiem, ka viņam ir tik augsta kvalitāte. 2010. gadā tika radīts uzņēmums un 2012. gadā radās pirmie jaunie Ērenpreiss velosipēdi. Paralēli visu laiku ir pastāvēja šo vēsturisko velosipēdu restaurācija. Kad es sāku, tie bija vidēji 70 gadus veci, tagad jau ir 80 gadus veci,” stāsta Toms Ērenpreiss.

“Manā pusē nav bijusi tāda tieša pārmantojamība, tiešs mantojums kā tāds, bet idejiskā ziņā, un man ir svētība no Gustava Ērenpreisa bērniem, ka es to lietu var darīt un turpināt. Tieši ietekmējoties no šiem 30. gadu velosipēdiem arī tiek radīti pilnīgi jauni, moderni, mūsdienu Ērenpreiss velosipēdi,” turpina Toms Ērenpreiss.

Pirmais jaunais Ērenpreiss velosipēds tika izgatavots 2012. gadā.[..]

Ar visu materiālu varat iepazīties Latvijas Radio mājaslapā